Hidrokostiumas yra apranga vandens sportui (banglentėms (surfing), aitvarams (kitesurfing), irklentėms (sup) ir burlentėms), kuri suteikia termoizoliaciją, apsaugą ir šiokį tokį papildomą pludrumą. Hidrokostiumai pagaminti iš specialaus paraloninio neopreno ir būna skirtingo storio, priklausomai nuo vandens temperatūros. Storesnis neoprenas sudaro didesnį izoliacijos sluoksnį ir geriau išlaiko šilumą.
Hidrokostiumas neleidžia jums sušalti išlaikydamas nedidelį vandens kiekį tarp kūno ir neopreno. Kūnas vandenį sušildo, o hidrokostiumas neleidžia jam lengvai ištekėti, taip kostiumo viduje palaikydamas malonią temperatūrą.
Tinkamai parinktas hidrokostiumo dydis yra labai svarbus, kitu atveju šaltas vanduo lengvai galės išplauti sušildytą vandenį iš hidrokostiumo. Neoprenas papildomai saugo ir nuo išorinės temperatūros. Kuo jis storesnis, tuo stipriau apsaugo.
Dauguma hidrokostiumų pagaminti iš paraloninio neopreno, sukurto specialiai termoizoliacijai.
Didelė dalis hidrokostiumų turi blizgų guminį krūtinės ir strėnų 'skydą' - taip vadinamą vienpusį neopreną (single lined neoprene). Šis neopreno tipas labiau apsaugo nuo vėjo ir yra idealus apsaugoti svarbiausius organus nuo šalčio.
Aplink rankas ir kojas paprastai naudojamas dvipusis neoprenas dengtas iš abiejų pusių nailonu. Jis saugo neopreną nuo pažeidimų ir aštrių daiktų.
Pirmasis skaičius dažniausiai nurodo neopreno storį aplink liemens-krūtinės zoną. Antrasis arba mažesnis skaičius - neopreno storį likusioje hidrokostiumo dalyje (kojose, pečiuose ir rankovėse). Skirtingas neopreno storis reikalingas dėl to, kad plonesnis naudojamas tose vietose, kur būtinas lankstumas, o storesnis – kur reikalinga didesnė izoliacija. Apačioje rekomenduojami storiai pagal vandens temperatūra.
Hidrokostiumai siuvami naudojant įvairias siūles tarp neopreno dalių. Gamintojai dažnai naudoja “flatlock”, “glued blind stiched”, “fluid seam weld” ir kitus.
patogios ir labai lanksčios, tačiau nesunkiai praleidžia vandenį. Šią siūlę lengva atskirti, nes ji turi charakteringą geležinkelio bėgių išvaizdą. Flatlock siūlės leidžia vadeniui prasiskverbti ir į, ir iš hidrokostiumo, todėl tokiomis siūlėmis siūtas kostiumas labiausiai tinkamas esant jau pakankamai šiltam vandeniui, kai užtenka palaikyti vidutinę kūno temperatūrą.
šios siūlės suklijuotos ir užadytos taip, kad siūvant adata pilnai nepraduria neopreno, o apima tik viršutinį jo sluoksnį, todėl ir yra vadinamos 'blind' arba aklai užadytos. Tai suteikia daugiau šilumos hidrokostiumui, nes užrakina vandenį viduje ir jo neišleidžia, kaip kad tai padaro 'flatlock' siūlė. GBS hidrokostiumai yra tinkamiausi temperatūroms nuo vėsaus vandens (apie 18°C) iki šalto vandens (apie 10°C), todėl jie paprastai naudojami žieminiuose hidrokostiumuose ir yra truputį brangesni.
šios siūlės turi daugiau pavadinimų. Kiekvienas gamintojas jas įvairiai įvardina. Siūlė čia būna suklijuota ir padengta gumos sluoksniu. Cementuotų siūlių privalumas yra tai, kad jos lengvai tempiasi kartu su hidrokostiumu, tuo suteikdamos siūlei lankstumą. Antras siūlės pranašumas yra tai, kad siūlė visai nepraleidžia nei vandens, nei oro. Tai lengva patikrinti pučiant orą per rankovę - kostiumas išsipūs kaip balionas. Yra dviejų tipų užlydyti hidrokostiumai: vienpusio (single) užlydimo kostiumo siūlė užlydyta iš vienos pusės, na o dvigubo (doulbe) - iš abiejų siūlės pusių.
Užtrauktukas yra viena iš hidrokostiumo dalių, kuri gali praleisti vandenį, todėl gerai sumodeliuota sistema būtina, kad jaustumėtės komfortiškai vandenyje. Darbar yra paplitusio dvi pagrindinės sistemos - tai krutinės ir nugaros užtrauktukų sistemos. Yra ir trečia sistema – beužtrauktukė ('zipless').
labiau tradicinė sistema su ilgu užtrauktuku hidrokostiumo užpakalinėje pusėje. Užtrauktukas turi prikabintą juostelę, kad lengviau užsisegti ir atsisegti hidrokostiumą. Šie hidrokostiumai pranašesni tik tuo, kad juos lengva užsidėti ir nusivilkti. Neigiama šių hidrokostiumų pusė yra tai, kad vanduo lengviau papuola per užtrauktuką sprando dalyje. Taip pat dalis banglentininkų įsitikinę, kad užtrauktukas nugaroje šiek tiek varžo judesius irkluojant.
šie hidrokostiumai užsivelkami per kaklo ertmę kostiume. Iš pradžių tai gali pasirodyti sudėtinga, bet šiuolaikiniam neoprenui esant labai tampriam, tai gana paprasta. Prie šios sistemos reikia priprasti, bet jos privalumai yra neabejotini – jokios vandens cirkuliacijos, jokios užtrauktuko linijos per stuburą, ribojančios judesius.